همه ما با واژه جواز تاسیس آشناییم و این واژه به گوش همه ما خورده است. اما آیا دقیقا میدانیم که این جواز تاسیس مربوط به کدام مشاغل و کسب و کار ها است؟ آیا می دانید چه مدارکی برای اخذ جواز تاسیس نیاز است؟ مسلما اگر از مراحل اخذ جواز تاسیس آگاهی دقیق نداشته باشید در این مسیر با مشکل مواجه میشوید. پس با ما همراه باشید تا تمامی مراحل اخذ جواز تاسیس را بررسی کنیم.

 

جواز تاسیس

همه چیز در موردجواز تاسیس

 

جواز تاسیس چیست؟

وقتی میگوییم جواز تاسیس منظور ما دریافت گواهی و مجوزی می باشد که برای انواع سرمایه گذاری ها و تولیدات در شهرک های صنعتی صادر می شود. جواز تاسیس با توجه به نوع محصول ممکن است توسط ارگان های مختلفی صادر شود به عنوان مثال وزارت صنعت معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی یا وزارت بهداشت و… می توانند جواز تاسیس صادر کنند. مدت اعتبار جواز تاسیس یک سال می باشد. و بعد از آن قابل تمدید است. که البته تمدید آن بستگی به نظر کارشناس مربوطه دارد.

افراد حقیقی و یا شرکت های حقوقی برای سرمایه گذاری یا فعالیت های تولیدی و اقتصادی نیاز به اخذ جواز تاسیس دارند. شاید بد نباشد بدانید که برای تولید کالاهای پزشکی و دارویی مانند سرنگ، تیغ های جراحی و … یا احداث کارخانه های دارو سازی اخذ مجوز از وزارت بهداشت الزامی می باشد. همچنین کارخانه های مواد غذایی هم از این دست کارخانه ها هستند و باید مجوز لازم را از وزارت بهداشت بگیرند.

مدت اعتبار جواز تاسیس

مدت اعتبار جواز تاسیس از زمانی که صادر میشوند یک سال می باشد. که پس از آن با درخواست شخصی که جواز به اسم آن است قابل تمدید می باشد، مدت تمدید جواز تاسیس با نظر کارشناسان مربوطه و با توجه به پیشرفت کار و دیگر شرایط تولیدی شما متغییر می باشد. در نظر داشته باشید که اگر شما تقاضایی برای تمدید جواز خود نداشته باشید جواز تاسیس به خودی خود باطل می شود.

انتقال جواز تاسیس

اگر اندکی در مورد جواز تاسیس در اینترنت جستجو کرده باشید حتما می دانید که برای تولید کالا هایی که با هم سنخیت دارند شما می توانید یک جواز بگیرید. با این حال ممکن است فردی بخواهد 2 کالای مختلف تولید کند. اما به هر کد ملی فقط یک جواز تاسیس تعلق میگیرد. حال راه حل چیست؟

شاید جالب باشد بدانید که جواز تاسیس قابل انتقال به فرد دیگری میباشد. به این صورت که فردی جواز تاسیس کالایی خاص را دریافت میکند و شما با توجه به نیاز خودتان آن را خریداری میکنید و به وسیله آن به تولید آن محصول میپردازید.

پس از اینکه جواز تاسیس را به نام خودتان گرفتید و یا از فرد دیگری خریداری کردید می توانید برای دریافت پروانه بهره برداری و یا خرید زمین در شرکت های صنعتی اقدام کنید. بهتر است اینگونه بگویم که برای دریافت پروانه بهره برداری و خرید زمین در شهرک های صنعتی ابتدا لازم است جواز تاسیس داشته باشید.

مزایای جواز تاسیس چیست

بررسی مزایای جواز تاسیس

مزایای اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس ویژگی های زیادی دارد اما شاید مهم ترین ویزگی آن اختصاص زمین در شهرک های صنعتی به صاحب جواز با نرخ مصوب دولتی باشد. برای خرید این زمین ها شما باید مبلغ 30% را بصورت نقد و 70% باقی مانده را بصورت اقساط 36 ماهه پرداخت کنید. به همین دلیل اخذ جواز تاسیس طرفداران بسیاری دارد. دیگر ویژگی ای جواز این است که شما می توانید در نمایشگاه های تجاری داخلی و یا خارجی شرکت کنید.

ویژگی دیگری که باعث شده جواز تاسیس طرفداران بسیاری داشته باشد امکان دریافت وام دولتی است. این وام دولتی سود تولیدی دارد و شما از زمانی که این وام را دریافت میکنید  الی 2 سال تنفس دارید.

مدارک مورد نیاز برای آموزش اخذ جواز تاسیس

اگر قصد آموزش اخذ جواز تاسیس را دارید بهتر است بدانید. مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس اشخاص حقیقی و حقوقی اندکی با هم متفاوت است و ما اینجا مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس افراد حقیقی را بیان میکنیم. زیرا این نوع جواز تاسیس طرفداران بسیاری دارد.

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس حقیقی

  • کپی شناسنامه و کارت ملی فرد
  • کارت پایان خدمت برای آقایان
  • کپی شناسنامه وکارت ملی مدیر عامل
  • کارت پایان خدمت مدیر عامل
  • کپی روزنامه تاسیس شرکت
  • کپی اساسنامه شرکت
  • کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت
  • کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت
  • مهر شرکت
دریافت وام با جواز تاسیس

دریافت وام با سود کم با جواز تاسیس

سخن آخر درباره آموزش اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس از سازمان های مربوطه پروسه ای زمان بر است. و نیاز به داشتن تجربه و دانش کافی دارد. اگر در این زمینه تجربه و مهارت کافی را ندارید و یا به مراحل قانونی این موضوع آشنا نیستید. پیشنهاد ما به شما این است که از فرد یا گروهی کمک بگیرید که تجربه کافی در این زمینه را دارند. گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان با 15 سال سابقه کاری در زمینه ی امورات اداری و ثبتی واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و … و امور ثبتی شرکت و علائم تجاری، سعی بر مرتفع کردن دغدغه های اجرایی متقاضیان خود داشته است.

با توجه به اینکه انجام امورات اداری و ثبتی، بسیار زمانبر و پر دغدغه می باشد. گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان را بر آن داشته تا خدماتی در جهت تسهیل فعالیت های اقتصادی ارائه نماید. و در کمترین زمان درخواست متقاضیان را اجرا نماید.
برای آشنایی بیشتر با خدمات ارائه شده توسط گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان و رفع ابهام های احتمالی. در هر نوع خدمات اداری و ثبتی می توانید از بخش های مختلف وب سایت دیدن فرمایید. با نظرات خود ما را در ارتقای سیستم اجرایی و اطلاع رسانی گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان یاری کنید.