Product was successfully added to your shopping cart.

Phone: 0098-21-88991342

شرکت سهامی خاص چیست ؟

فرم ثبت سفارش

گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان با 12 سال سابقه کاری در زمینه ی امورات اداری و ثبتی واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و ... و امور ثبتی شرکت و علائم تجاری، سعی بر مرتفع کردن دغدغه های اجرایی متقاضیان خود داشته است. باتوجه به اینکه انجام امورات اداری و ثبتی، بسیار زمانبر و پر دغدغه می باشد، گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان را بر آن داشته تا خدماتی در جهت تسهیل فعالیت های اقتصادی ارائه نماید و در کمترین زمان درخواست متقاضیان را اجرا نماید.

برای آشنایی بیشتر با خدمات ارائه شده توسط گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان و رفع ابهام های احتمالی در هر نوع خدمات اداری و ثبتی می توانید از بخش های مختلف وب سایت دیدن فرمایید. با نظرات خود ما را در ارتقای سیستم اجرایی و اطلاع رسانی گروه تخصصی ثبت شرکت ماهان یاری کنید.

این افتخار ماست که با راه اندازی مرکزی تمام الکترونیک بتوانیم به صورت 24ساعته خدمات الکترونیکی آنلاین به شما بزرگواران و سروان گرامی ارائه دهیم تا قدمی جهت پیشرفت و ارتقاء صنعت واقتصاد کشورمان برداشته باشیم.

 مقدمه ای درباره شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. بنابر ماده 2 قانون تجارت باب سوم قانون های تجاری، شرکت سهامی یک شرکت بازرگانی محسوب می شود ولو اینکه موضوع عملیات آن بازرگانی نباشد. شرکت های سهامی بعد از ثبت یک شرکت تجاری محسوب می شوند حتی اگر برای انجام امور غیرتجاری مانند خرید و فروش آپارتمان تاسیس شده باشند. لذا می توان گفت که لایجه اصلاح قانون تجارت در مورد شرکت های سهامی استثنا قائل شده و بدین منظور به زمینه های فعالیت آنها وسعت بخشیده است. شرکتهای سهامی به دو نوع سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می شوند.

 شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکتهای تجاری می باشد که حداقل تعداد اعضا و سهامداران 3 نفر است. بنابر باب سوم قانون تجارت، شرکت سهامی خاص به شرکتی اطلاق می شود که تمام سرمایه آن در زمان تأسیس منحصرا توسط موسسین آن تشکیل فراهم شده باشد. حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت سهامی خاص 1/000/000 ریال معادل صد هزار تومان می باشد که به سهم مساوی تقسیم می شود.

در شرکت سهامی خاص، مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکای آن کمتر از شرکت سهامی عام است. در اینگونه شرکتها صدور اعلامیه پذیره نویسی وجود ندارد و در بدو امر 35 درصد از سرمایه باید در حساب مخصوصی سپرده گذاری شود. همچنین، در این شرکت اوراق قرضه قابل انتشار نیست. سهام شرکت سهامی خاص، قابل معامله در بازار بورس نمی باشد و نقل و انتقال سهام شرکت مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام امکان پذیر می باشد. قابل توجه است این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید.

در نام شرکت سهامی خاص، باید قبل و یا بعد از نام شرکت کلمه "خاص" بلافاصله ذکر گردد و در کلیه مکتوبات شرکت و آگهی ها باید رعایت گردد. در نام شرکت می بایست، از نام و نام خانوادگی و اسامی خاص استفاده نگردد و اسامی پیشنهادی قبلا ثبت نشده باشند. باید اسامی دارای معنا و مفهوم باشند و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشند، عدد و لاتین نباشند. همچنین، در انتخاب نام استفاده از کلماتی نظیر شاهد، شهید، جانباز، آزاده، اسامی متبرکه، انتظام، نظام، موزه، کیش، نیروی انسانی، اینترنت، کارگشا مجاز نمی باشد.

 تاسیس شرکت سهامی خاص

قانونگذار جهت تاسیس شرکت سهامی خاص تشریفات ساده ای را در ماده 20 لایحه قانونی 1347 مقرر کرده است.

اقدامات لازم جهت تاسیس شرکت سهامی خاص به شرح ذیل می باشد:

                                        اقدامات لازم برای ثبت شرکت با سهامی خاص

 ثبت شرکت سهامی خاص

                                       مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص

                           ملزومات ثبت شرکت با سهامی خاص

فرم ثبت سفارش